Manufacturer No:WLC1115-68LQXQ
Manufacturer:Infineon
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs WiCG1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 4.5 V to 24 V |
| Output Power: | 15 W |
| Operating Supply Current: | 87 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-68 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| other: | 520 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | SP005742435 |
HOT
BQ500211RGZT
Brand:Texas Instruments

WLC1115-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

IWTX5555DEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale

BQ51013BQWRHLRQ1
Brand:Texas Instruments
P9225-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics

WT1005690-12F2-A6-G1
Brand:TDK
760308105214
Brand:Wurth Elektronik

WRSC-26R0K-11
Brand:Bel Signal Transformer
WMRR124F-1
Brand:Pulse Electronics
760308102210
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






