Manufacturer No:760308101219
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Receiver Qi 11.8uH 0.5A 0.75Ohms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 11.8 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 750 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Diameter: | 15 mm |
| Height: | 0.6 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 22 MHz |
| other: | 32 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
WLC1150-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies
P9235A-RBNDGI8
Brand:Renesas Electronics
P9235A-RBNDGI
Brand:Renesas Electronics
760308105
Brand:Wurth Elektronik

BP3621
Brand:ROHM Semiconductor

P9222-RAZGI8
Brand:Renesas Electronics

WCT38466-N0E0SST101
Brand:TDK

WLC1115-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

BQ51051BYFPT
Brand:Texas Instruments

STWLC98JR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






