Manufacturer No:WLC1150-68LQXQT
Manufacturer:Infineon
Type:Wireless Charging ICs
Description:Wireless Charging ICs
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Wireless Charging ICs |
| Product: | Transmitter |
| Input Voltage Range: | 4.5 V to 24 V |
| Output Voltage: | 1.8 V |
| Output Power: | 50 W |
| Operating Supply Voltage: | 20 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-68 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Wireless Charging ICs |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Part # Aliases: | SP005742477 |
HOT
BQ500511ARHAR
Brand:Texas Instruments

MWCT1013AVLH
Brand:NXP Semiconductors
WMRR124F-2
Brand:Pulse Electronics

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices

MWCT1012VLF
Brand:NXP Semiconductors

BQ51050BRHLT
Brand:Texas Instruments

P9221-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics
760308101411
Brand:Wurth Elektronik

BQ51221YFPT
Brand:Texas Instruments

NXQ1TXH5/101J
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






