Manufacturer No:760308105
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Transm Extnd 6.3uH .02Ohm Qi-A5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 6.3 uH |
| Function: | Transmitter |
| Maximum DC Resistance: | 250 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 55 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Length: | 53.3 mm |
| Width: | 53.3 mm |
| Height: | 6 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 20 MHz |
| other: | 14 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 1.728424 oz |
HOTWMRR138F-0
Brand:Pulse Electronics
P9235A-RBNDGI
Brand:Renesas Electronics

IWAS4832ABEB110JF1
Brand:Vishay / Dale

IWTX4646DCEB240JF1
Brand:Vishay / Dale

IWTX50R0DZEB6R3KF1
Brand:Vishay / Dale

LTC4120EUD-4.2#PBF
Brand:Analog Devices
RWC5050AK060-500
Brand:Laird Performance Materials

WR221230-36M8-G
Brand:TDK

146179-4001
Brand:Molex
WR222230-26M8-G
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






