Manufacturer No:WMRT149A-1
Manufacturer:Pulse
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils 6.9uH 2A DCR=47mOhms 10%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WT |
| Inductance: | 6.9 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 47 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Q Minimum: | 70 |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Diameter: | 49 mm |
| Height: | 2.4 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Current Rating: | 2 A |
| Lead Length: | 32 mm |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
| Part # Aliases: | CWMRT149A-1 |
| Unit Weight: | 0.680905 oz |
HOT
WLC1115-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

WR483265-15F5-G
Brand:TDK

WT202012-15F2-ID
Brand:TDK

DFR0712
Brand:DFRobot

WTSC-6R3K-A11
Brand:Bel Signal Transformer
760308101105
Brand:Wurth Elektronik

WT505090-10F2-LP-G1
Brand:TDK
760308100110
Brand:Wurth Elektronik

LTC4125EUFD#PBF
Brand:Analog Devices

BQ51221YFPT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






