Manufacturer No:760308103305
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils WE-WPCC Receiver Qi 1.4uH 2.6A 0.19Ohms Combination coils for WPT / NFC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-WPCC |
| Inductance: | 8.8 uH 1.4 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 220 mOhms 100 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Q Minimum: | 30 |
| Number of Coils: | 2 Coil 1 Layer |
| Length: | 44 mm |
| Width: | 45 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| Self Resonant Frequency: | 22 MHz 16 MHz |
| other: | 6 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Unit Weight: | 0.170232 oz |
HOT
IWAS3010AZEB130KF1
Brand:Vishay / Dale

WR483265-13F5-G
Brand:TDK

BQ51051BYFPT
Brand:Texas Instruments

BQ51051BRHLR
Brand:Texas Instruments

WLC1150-68LQXQT
Brand:Infineon Technologies

146179-0001
Brand:Molex

IWTX5050FEEB100KF1
Brand:Vishay / Dale
WMRT149A-1
Brand:Pulse Electronics

P9221-RAHGI8
Brand:Renesas Electronics

BQ51051BYFPR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






