Manufacturer No:WMRR124F-1
Manufacturer:Pulse
Type:Wireless Charging Coils
Description:Wireless Charging Coils Wireless charger Rx antenna 11.5 nh
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | Wireless Charging Coils |
| RoHS: | Details |
| Series: | WR |
| Inductance: | 11.2 uH |
| Function: | Receiver |
| Maximum DC Resistance: | 580 mOhms |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Coils: | 1 Coil 1 Layer |
| Diameter: | 24 mm |
| Height: | 0.45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Current Rating: | 300 mA |
| Product Type: | Wireless Charging Coils |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Wireless Charging |
| Termination Style: | Wire |
| Part # Aliases: | CWMRR124F-1 |
| Unit Weight: | 0.126940 oz |
HOT
STWLC68JRH
Brand:STMicroelectronics

WLC1150-68LQXQT
Brand:Infineon Technologies

BQ51013BRHLT
Brand:Texas Instruments

MAX77950EWW+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BQ51221YFPT
Brand:Texas Instruments

IWTX55R0DZEB8R9KF1
Brand:Vishay / Dale

WRSR-16R7K-11
Brand:Bel Signal Transformer
WMRR124F-2
Brand:Pulse Electronics

WLC1150-68LQXQ
Brand:Infineon Technologies

IWAS4832AAEB220JF1
Brand:Vishay / Dale
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






