Manufacturer No:SIJA54ADP-T1-GE3
Manufacturer:Vishay
Type:MOSFET
Description:MOSFET N-CHANNEL 40-V (D-S) MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PowerPAK-8 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 40 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 47 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 52 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 30 V + 30 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 5 V |
| Qg - Gate Charge: | 105 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 278 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Fall Time: | 74 ns |
| Forward Transconductance - Min: | 21 S |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 99 ns |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Transistor Type: | 1 N-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 96 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 78 ns |
HOT
FS33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

PMDXB290UNEZ
Brand:Nexperia

SH32N65DM6AG
Brand:STMicroelectronics

PSMN1R9-80SSEJ
Brand:Nexperia

SI2392BDS-T1-GE3
Brand:Vishay / Siliconix

PSMN9R3-60HSX
Brand:Nexperia
IPB95R130PFD7ATMA1
Brand:Infineon Technologies

IKQB160N75CP2AKSA1
Brand:Infineon Technologies
QPD1425L
Brand:Qorvo
IQD063N15NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






