Manufacturer No:IPB95R130PFD7ATMA1
Manufacturer:Infineon
Type:MOSFET
Description:MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TO-263-3 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 950 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 36.5 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 130 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 2.5 V |
| Qg - Gate Charge: | 141 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 227 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Series: | IPB95R130PFD7 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Configuration: | Single |
| Fall Time: | 3.6 ns |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 14 ns |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 118 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 25 ns |
| Part # Aliases: | IPB95R130PFD7 SP005547005 |
HOTDMTH15H017LPSWQ-13
Brand:Diodes Incorporated

IPDQ60R022S7AXTMA1
Brand:Infineon Technologies
SQJQ184E-T1_GE3
Brand:Vishay Semiconductors
GAN140-650FBEZ
Brand:Nexperia
IPF015N10N5ATMA1
Brand:Infineon Technologies

IPT022N10NF2SATMA1
Brand:Infineon Technologies
DMTH41M2SPSQ-13
Brand:Diodes Incorporated
SISHA18ADN-T1-GE3
Brand:Vishay Semiconductors

IQD020N10NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

IKQ75N120CH7XKSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






