Manufacturer No:PSMN1R9-80SSEJ
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET MOS DISCRETES
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-1235-4 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 80 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 286 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 1.9 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3.6 V |
| Qg - Gate Charge: | 155 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 340 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Configuration: | Single |
| Fall Time: | 46 ns |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 42 ns |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 79 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 46 ns |
| Part # Aliases: | 934662574118 |
HOTFMMT411FDBWQ-7
Brand:Diodes Incorporated

IPDQ60R022S7AXTMA1
Brand:Infineon Technologies

FF8MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

F3L225R12W3H3B11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
FF800R12KE7EHPSA1
Brand:Infineon Technologies

BSC014N06NS
Brand:Infineon Technologies

PSMNR82-30YLEX
Brand:Nexperia

SH32N65DM6AG
Brand:STMicroelectronics

PSMNR98-25YLEX
Brand:Nexperia

IPDQ65R017CFD7XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






