Manufacturer No:PSMN9R3-60HSX
Manufacturer:Nexperia
Type:MOSFET
Description:MOSFET PSMN9R3-60HS/SOT1205/LFPAK56D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFPAK-56D-8 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 60 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 30 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 9.3 mOhms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 4 V |
| Qg - Gate Charge: | 34.2 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Pd - Power Dissipation: | 68 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Part # Aliases: | 934665389115 |
HOT
IAUTN06S5N008TATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMNR82-30YLEX
Brand:Nexperia

SI2392BDS-T1-GE3
Brand:Vishay / Siliconix

IKQB160N75CP2AKSA1
Brand:Infineon Technologies
IMYH200R012M1HXKSA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN9R3-60HSX
Brand:Nexperia

PSMN025-100HSX
Brand:Nexperia

IPTC054N15NM5ATMA1
Brand:Infineon Technologies
GAN7R0-150LBEZ
Brand:Nexperia

FF8MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






