Manufacturer No:SH32N65DM6AG
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:MOSFET
Description:MOSFET Automotive grade N-channel 650V 89 mOhm 32A MDmesh DM6 half-bridge Power MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 650 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 32 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 89 mOhms |
| Qualification: | AQG 324 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | MOSFET |
| other: | 200 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Unit Weight: | 0.289246 oz |
HOTIPB95R130PFD7ATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN9R3-60HSX
Brand:Nexperia

IQDH29NE2LM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

FF8MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IQE065N10NM5SCATMA1
Brand:Infineon Technologies

FS33MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

PSMNR82-30YLEX
Brand:Nexperia

FS200R12N3T4RB81BPSA1
Brand:Infineon Technologies
GAN7R0-150LBEZ
Brand:Nexperia

IPQC60R017S7AXTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






