Manufacturer No:IQD063N15NM5CGATMA1
Manufacturer:Infineon
Type:MOSFET
Description:MOSFET
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | MOSFET |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TTFN-9 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 150 V |
| Id - Continuous Drain Current: | 148 A |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 6.32 Ohms |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 10 V + 10 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3 V |
| Qg - Gate Charge: | 48 nC |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Pd - Power Dissipation: | 278 W |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Fall Time: | 4 ns |
| Forward Transconductance - Min: | 45 S |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 5 ns |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Transistor Type: | 1 N-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 14 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 11 ns |
| Part # Aliases: | IQD063N15NM5CG SP005588872 |
HOT
NTH4L020N090SC1
Brand:onsemi

IPDQ65R017CFD7XTMA1
Brand:Infineon Technologies
FF1800R23IE7PBPSA1
Brand:Infineon Technologies

IAUTN06S5N008GATMA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN012-60HLX
Brand:Nexperia

NTHL070N120M3S
Brand:onsemi

IGQ100N120S7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

IPTC044N15NM5ATMA1
Brand:Infineon Technologies

IPT015N10NF2SATMA1
Brand:Infineon Technologies
BC54-16PAS-QX
Brand:Nexperia
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






