Manufacturer No:QPD1425L
Manufacturer:Qorvo
Type:RF MOSFET Transistors
Description:RF MOSFET Transistors 1.2-1.4 GHz discrete
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Qorvo |
| Product Category: | RF MOSFET Transistors |
| RoHS: | Details |
| Transistor Polarity: | P-Channel |
| Technology: | GaN-on-SiC |
| Id - Continuous Drain Current: | 19 A |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 65 V |
| Operating Frequency: | 2 GHz |
| Gain: | 20.6 dB |
| Output Power: | 56.3 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | Flange Mount |
| Package / Case: | NI-400 |
| Brand: | Qorvo |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | RF MOSFET Transistors |
| Subcategory: | MOSFETs |
HOTFF1800R23IE7PBPSA1
Brand:Infineon Technologies

PSMN013-60HSX
Brand:Nexperia

NTMT045N065SC1
Brand:onsemi

PSMN6R8-40HSX
Brand:Nexperia

2SA1941-O(Q)
Brand:Toshiba

BC53PAS-QX
Brand:Nexperia

IQD020N10NM5CGATMA1
Brand:Infineon Technologies

IPQC60R040S7XTMA1
Brand:Infineon Technologies

IGQ120N120S7XKSA1
Brand:Infineon Technologies

IQDH45N04LM6CGATMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






