Manufacturer No:G2RV-ST700 AC230
Manufacturer:Omron
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays Slim Rly PNP term AC230
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Slim I/O Relay |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | SPDT |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 230 VAC |
| Coil Current: | 6 A |
| Switching Voltage: | 440 VAC 125 VDC |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | G2RV-ST |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 6.2 mm |
| Height: | 80 mm |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G2RVST700AC230 |
HOT
1-1414687-0
Brand:TE Connectivity

ECK150HAAPA
Brand:TE Connectivity

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

G5PZ-1A4-E DC12
Brand:Omron Electronics

TLP3475SRHA(TP,E
Brand:Toshiba

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity

HE1AN-W-DC24V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

LH1510AABTR
Brand:Vishay Semiconductors
G2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

AQY4C2P1X
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






