Manufacturer No:ECP150BHAADA
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Electromechanical Contactors
Description:Electromechanical Contactors ECP150BHAADA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Electromechanical Contactors |
| RoHS: | Details |
| Relay Contact Form: | 1 Form X (SPST-NO-DM) |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Contact Current Rating: | 350 A |
| Switching Voltage: | 1.5 kVDC |
| Series: | ECP350B |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Termination: | Wire Leads |
| Contact Form: | SPST (1 Form X) |
| Contact Termination: | Screw |
| Height: | 108 mm |
| Length: | 104 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | General Purpose Contactors |
| Product Type: | Electromechanical Contactors |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Contactors |
| Type: | Hermatically Sealed High-Voltage DC Contactor |
| Width: | 70 mm |
| Part # Aliases: | 2071568-1 |
HOTG2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G3VM-61VY4-TR05
Brand:Omron Electronics
IMB03ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G5PZ-1A4-E DC24
Brand:Omron Electronics

29-311-11
Brand:TE Connectivity / Kissling

G7L-2A-X-SI DC24
Brand:Omron Electronics

0 332 209 206
Brand:TE Connectivity

G9KA-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics
ECP150BHAADA
Brand:TE Connectivity

DCNEV250-M
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






