Manufacturer No:IMB06ITS
Manufacturer:TE Connectivity
Type:PCB Relays
Description:Low Signal Relays - PCB IMB06ITS =IM Relay 140 mW 12V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Low Signal Relays - PCB |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Tube |
| Product: | Low Signal Relays |
| Coil Voltage: | 12 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A |
| Contact Current Rating: | 2 A |
| Maximum Switching Current: | 2 A |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Power Consumption: | 140 mW |
| Contact Termination: | Solder Pin |
| Isolation: | 37 dB |
| Insertion Loss: | 0.33 dB |
| Brand: | TE Connectivity / Axicom |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | PCB Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | 2-1462041-7 |
HOTG2RV-ST500 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G3VM-41UR4(TR05)
Brand:Omron Electronics

G3VM-601AY2
Brand:Omron Electronics

Z63000Z2910Z001Z78
Brand:TDK

G2R-2-SNDI DC24(S)
Brand:Omron Automation and Safety

TPSI2072QDWQRQ1
Brand:Texas Instruments

HE1AN-W-DC9V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G9KB-1A DC24
Brand:Omron Electronics

G7L-2A-X-SI DC12
Brand:Omron Electronics
ECP150BHAADA
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






