Manufacturer No:AQY206GV1Y
Manufacturer:Panasonic
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount 600V 0.15A 1-4pin side SSOP 1 Form A Sml Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Load Current Rating: | 150 mA |
| Load Voltage Rating: | 600 VAC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Package / Case: | SSOP-4 |
| Output Type: | Photo MOSFET |
| Input Current: | 30 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 4.45 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Height: | 1.8 mm |
| Series: | AQY206GV |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Isolation Voltage: | 1500 Vrms |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 400 mW |
| Product: | PhotoMOS |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Tradename: | PhotoMOS |
HOTG2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

HE1AN-W-DC6V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

V23136J1004X050-EV-CBOX
Brand:TE Connectivity
IMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

G5PZ-1A4-E DC24
Brand:Omron Electronics

G3VM-41UR4(TR05)
Brand:Omron Electronics

G2RG-2A-X DC12
Brand:Omron Electronics

ECK250HAAPA
Brand:TE Connectivity

G7EB-1AP1-E DC24
Brand:Omron Electronics

DCNLEV100-CASN
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






