Manufacturer No:G2RV-ST700-AP DC24
Manufacturer:Omron
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays Slim Rly PNP term DC24
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Industrial Relays |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Product: | Solid State Relays |
| Type: | Slim I/O Relay |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | SPDT |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Coil Current: | 6 A |
| Switching Voltage: | 440 VAC 125 VDC |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | G2RV-ST |
| Length: | 90 mm |
| Width: | 6.2 mm |
| Height: | 80 mm |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G2RVST700APDC24 |
HOT
G7EB-1A-E DC24
Brand:Omron Electronics

2576140000
Brand:Weidmuller

G5PZ-1A4-E DC12
Brand:Omron Electronics

G9SA-301 AC100-240
Brand:Omron Automation and Safety
G2RV-ST500 AC110
Brand:Omron Automation and Safety

AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices

G7EB-1AP1-E DC12
Brand:Omron Electronics

5-1462037-4
Brand:TE Connectivity / P&B

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK

AQY215SX
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






