Manufacturer No:G3VM-41UR4(TR05)
Manufacturer:Omron
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount Solid State VSON MOSFET Relay Low CxR type
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Load Current Rating: | 250 mA |
| Load Voltage Rating: | 40 VAC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Package / Case: | VSON-4 |
| Output Type: | MOSFET |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Length: | 2.45 mm |
| Width: | 1.45 mm |
| Height: | 1.3 mm |
| Series: | G3VM-UR |
| Brand: | Omron Electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| On Resistance - Max: | 3 Ohms |
| Product: | MOSFET Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Gull Wing Lead |
| Part # Aliases: | G3VM41UR4TR05 |
HOT
G3VM-601DY2(TR05)
Brand:Omron Electronics

G9KB-1A DC24
Brand:Omron Electronics

1-2071567-2
Brand:TE Connectivity
IMB06ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices
IMB06IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

ECK250HAAPA
Brand:TE Connectivity
G2RV-ST501 DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics

G5RL-U1A-EL-HA DC24
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






