Manufacturer No:AHER4191
Manufacturer:Panasonic
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays HE-R RELAY4FORMA+1FORMB12VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Coil Voltage: | 12 VDC |
| Relay Contact Form: | 4 Form A 1 Form B |
| Contact Termination: | Solder Lug |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Coil Resistance: | 36 Ohms |
| Coil Current: | 333 mA |
| Contact Material: | Silver Tin |
| Series: | HE-R |
| Length: | 58 mm |
| Width: | 35 mm |
| Height: | 47 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
G5PZ-1A4-E DC24
Brand:Omron Electronics

2-2071567-1
Brand:TE Connectivity

HE1AN-W-DC9V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G3VM-351VY1-TR05
Brand:Omron Electronics

HE1AN-W-DC24V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

G9KA-1A-E DC12
Brand:Omron Electronics

29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK

G3RV-ST700-A DC24
Brand:Omron Automation and Safety

DCNEVT150-B
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






