Manufacturer No:K8AK-TH11S24VAC/DC
Manufacturer:Omron
Type:Industrial Relays
Description:Industrial Relays Slim 22.5 mm Temp Monitoring Relay
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Industrial Relays |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Product: | Protection Relays |
| Type: | Temperature Monitoring Relay |
| Contact Termination: | Screw |
| Relay Contact Form: | 1 Form C (SPDT-NO NC) |
| Contact Current Rating: | 5 A |
| Coil Termination: | Screw |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Coil Voltage: | 24 VAC 24 VDC |
| Coil Resistance: | 20 MOhms |
| Coil Current: | - |
| Switching Voltage: | 250 VAC |
| IP Rating: | IP20 |
| Series: | K8AK |
| Length: | 100 mm |
| Width: | 22.5 mm |
| Height: | 90 mm |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Product Type: | Industrial Relays |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | K8AKTH11S24VACDC |
| Unit Weight: | 5.291094 oz |
HOT
0 332 209 203
Brand:TE Connectivity

AQY206GV1Y
Brand:Panasonic Industrial Devices

G9KB-1A DC24
Brand:Omron Electronics

6-1414989-1
Brand:TE Connectivity / Raychem
AHB500C451WD1-A0LF
Brand:KEMET

K8AK-TH11S24VAC/DC
Brand:Omron Automation and Safety

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

G5PZ-1A-X DC24
Brand:Omron Electronics
IMB03IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

Z63000Z2910Z01Z48
Brand:EPCOS / TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






