Manufacturer No:59145-010
Manufacturer:Littelfuse
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors PROXIMITY SENSOR FLANGE MOUNT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 13.5 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 28.57 mm x 19.05 mm x 6.35 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Flange mount sensor |
| Height: | 6.35 mm |
| Length: | 28.57 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | 59145 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 200 V |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 19.05 mm |
| Unit Weight: | 0.208116 oz |
HOT
VCNL36825T
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL36828P
Brand:Vishay Semiconductors

E2EQ-X8X12M
Brand:Omron Automation and Safety

E2K-L26MC1
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

CUSA-TR50-150-2500-W68
Brand:CUI Devices

Si1151-AB00-GM
Brand:Silicon Labs

59140-4-S-02-F
Brand:Littelfuse

SX9320ICSTRT
Brand:Semtech

59145-010
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






