Manufacturer No:SS-430L-W
Manufacturer:KEMET
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors 3.5-5.5VDC 800uA White Lens
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 5 m |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Output Configuration: | Digital |
| Brand: | KEMET |
| Height: | 7.85 mm |
| Length: | 15 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 800 uA |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | SS-430 |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Width: | 15 mm |
| Part # Aliases: | USES430LW00000 |
| Unit Weight: | 0.028219 oz |
HOT
TL-Q5MC2
Brand:Omron Automation and Safety

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

SS-430L-W
Brand:KEMET

59010-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59145-511
Brand:Littelfuse

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

59021-1-S-02-F
Brand:Littelfuse

E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety

59060-1-T-05-A
Brand:Littelfuse

ICF18L45F08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






