Manufacturer No:E2B-M12KN08-M1-B1
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors Double M12 Short M12 CN PNP NO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 8 mm |
| Mounting Style: | Panel |
| Output Configuration: | PNP |
| Barrel Size: | M12 |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | NO |
| Maximum Frequency: | 800 Hz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Current: | 200 mA |
| Operating Supply Voltage: | 30 V |
| Series: | E2B |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | E2BM12KN08M1B1 |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
VCNL3020-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

SEN0311
Brand:DFRobot

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

SS-430L-BK
Brand:KEMET

Si1151-AB09-GMR
Brand:Silicon Labs

E2E-C06N04-WC-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

CUSA-TR50-150-2500-W68
Brand:CUI Devices

PL-001L-N
Brand:KEMET

SX9320ICSTRT
Brand:Semtech

59220-010
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






