Manufacturer No:59021-1-S-02-F
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors 59021-1-S-02-F SENS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 6 mm |
| Mounting Style: | Wire |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 5.1 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Aluminum miniature firecracker reed sensor |
| Length: | 15.24 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 250 mA |
| Operating Supply Voltage: | 170 V |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59021 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 175 V |
| Tradename: | Hamlin |
HOT
59220-010
Brand:Littelfuse

59145-511
Brand:Littelfuse

E2K-L26MC1
Brand:Omron Automation and Safety

59025-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

E2EW-QX12C118-M1
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

59145-010
Brand:Littelfuse

SS-430L-BK
Brand:KEMET

E2B-S08KN04-WP-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

SI1153-AB9X-GMR
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






