Manufacturer No:59010-1-S-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors SUB-MIN PROX SENSOR W/TIN LEAD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 6 mm |
| Mounting Style: | Wire |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 3 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Sub-miniature Firecracker reed sensor |
| Length: | 9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 350 mA |
| Operating Supply Voltage: | 175 V |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59010 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 175 V |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 0.144170 oz |
HOT
VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

CUSA-TR50-150-2500-WC68
Brand:CUI Devices

59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

LGCTB3CB01-000
Brand:Honeywell

E2F-X10E1-1
Brand:Omron Automation and Safety

FDC2214QRGHTQ1
Brand:Texas Instruments

SX9320ICSTRT
Brand:Semtech
B5W-LB1114-1
Brand:Omron Electronics

E2S-W13-1M
Brand:Omron Automation and Safety

LDC3114QPWR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






