Manufacturer No:2702975
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:
Description:Proximity Sensors Multicode sensor Detects actuator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 7 mm |
| Mounting Style: | Connector |
| Output Configuration: | PNP |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 40 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Current: | 40 mA |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Width: | 26.5 mm |
| Unit Weight: | 1.624366 oz |
HOT
RBS306-US10M-US
Brand:MultiTech

VL6180V1NR/1
Brand:STMicroelectronics

TL-W3MC1-R
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L3CXV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

59025-4-T-02-F
Brand:Littelfuse

E2E-S05N03-WC-B1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL3036X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

FDC2214QRGHTQ1
Brand:Texas Instruments

E2A-S08KS02-WP-C12M
Brand:Omron Automation and Safety

59060-1-T-02-A
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






