Manufacturer No:FDC2214QRGHTQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:
Description:Proximity Sensors 4-Ch 28-bit automotive capacitance to digital converter 16-WQFN -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Capacitive |
| Sensing Distance: | 0 mm to 60 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Texas Instruments |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Package / Case: | WQFN-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Series: | FDC2214-Q1 |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Unit Weight: | 0.001115 oz |
HOT
SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

RBS301-DWS-US
Brand:MultiTech

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

Si1151-AB09-GMR
Brand:Silicon Labs
B5W-LB2114-1
Brand:Omron Electronics

59060-1-T-05-A
Brand:Littelfuse

CUSA-TR50-05-2000-WC68
Brand:CUI Devices

SEN0381
Brand:DFRobot

E2B-S08KN04-WP-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






