Manufacturer No:MTSD256AKC7MS-1WT
Manufacturer:Micron Technology
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 3.3V 256GB Micro SD card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | QLC |
| Memory Size: | 256 GB |
| Sustained Write: | 35 MB/s |
| Sustained Read: | 100 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Active Mode Current: | 165 mA |
| Brand: | Micron |
| Length: | 15 mm |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 1 mm |
| Width: | 11 mm |
HOT
AQD-SD4U8GN24-SE
Brand:Advantech

SDSDQAB-016G
Brand:SanDisk

MTC16C2085S1SC48BA1
Brand:Micron

SDSDAF3-064G-XI
Brand:SanDisk

DS1972-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

APCFA128GGDAD-6ETM1
Brand:Apacer

SDSDQED-032G-XI
Brand:SanDisk

SFSD2048N1AS1TO-E-QG-221-STD
Brand:Swissbit

MTA9ASF1G72PZ-2G9E1
Brand:Micron

MTA8ATF2G64HZ-3G2F1
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






