Manufacturer No:MTA8ATF1G64HZ-2G6E1
Manufacturer:Micron Technology
Type:Memory Modules
Description:Memory Modules DDR4 8GB SODIMM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Memory Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | SODIMMs |
| Memory Size: | 8 GB |
| Memory Type: | DDR4 |
| Speed: | 2666 MT/s |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Number of Pins: | 260 Pin |
| Brand: | Micron |
| Dimensions: | 69.73 mm x 30.13 mm x 3.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Memory Modules |
| Series: | MTA8ATF |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 2.491841 oz |
HOT
MTA9ADF1G72AZ-3G2E1
Brand:Micron

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer

MTA8ATF1G64HZ-2G6E1
Brand:Micron

SDSDQAF3-016G-XI
Brand:SanDisk

MTA36ASF8G72PZ-3G2F1
Brand:Micron

SFSD1024L1AS1TO-E-DF-221-STD
Brand:Swissbit

MTA18ADF2G72PZ-3G2E1
Brand:Micron

SFSD016GN1AM1MT-E-5E-21P-STD
Brand:Swissbit

DS1925L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDSDQAE-032G
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






