Manufacturer No:CAE1B064GTKDWB00EAA0
Manufacturer:TDK
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 3.3V 5% 385mA 64GB CFast Card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Memory Cards |
| RoHS: | Details |
| Series: | CAE1B |
| Product: | CFast Cards |
| NAND Flash Technology: | PSLC |
| Memory Size: | 64 GB |
| Sustained Write: | 145 MB/s |
| Sustained Read: | 345 MB/s |
| Interface Type: | SATA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 42.8 mm x 36.4 mm x 3.6 mm |
| Active Mode Current: | 385 mA |
| Brand: | TDK |
| Length: | 42.8 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Thickness: | 3.6 mm |
| Width: | 36.4 mm |
HOT
SDSDQAB-016G
Brand:SanDisk

SDSDAF3-032G-I
Brand:SanDisk

SFSD1024N1AS1TO-I-DF-221-STD
Brand:Swissbit

SDSDQAD-128G
Brand:SanDisk

MTA18ASF2G72HZ-2G6E4
Brand:Micron

MTA18ADF2G72PZ-3G2E1
Brand:Micron

DS1904L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

APCFA128GGDAD-6ETM1
Brand:Apacer

SDCIT2/32GB
Brand:Kingston

SDSDQAF4-032G-I
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






