Manufacturer No:DS1982-F5+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories 1Kb Add-Only iButton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | iButtons |
| Type: | Add-Only |
| Memory Type: | EPROM |
| Memory Size: | 1 kbit |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 6 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 5.89 mm |
| Package / Case: | F5 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Organization: | 256 x 4 |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1982 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | iButton |
| Part # Aliases: | DS1982 90-19820+F50 |
| Unit Weight: | 0.093028 oz |
HOT
SDSDQED-008G-XI
Brand:SanDisk

SDSDQAF3-008G-I
Brand:SanDisk

MTC8C1084S1UC48BA1
Brand:Micron
DS9096P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MT8KTF51264HZ-1G9P1
Brand:Micron

DS1971-F3+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTA4ATF51264AZ-3G2R1
Brand:Micron

DS1982-F5+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SFSD016GL1AS1TO-E-QG-221-STD
Brand:Swissbit

AA2.P15HGA.001DT
Brand:Apacer
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






