Manufacturer No:DS1973-F3+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:iButtons & Accessories
Description:iButtons & Accessories 4Kb EEPROM iButton
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | iButtons & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | iButtons |
| Type: | - |
| Memory Type: | EEPROM |
| Memory Size: | 4 kbit |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 6 V |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 17.35 mm x 3.1 mm |
| Package / Case: | F3 MicroCan |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Organization: | 256 x 16 |
| Product Type: | iButtons & Accessories |
| Series: | DS1973 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | iButton |
| Part # Aliases: | DS1973 90-19730+F30 |
| Unit Weight: | 0.066828 oz |
HOT
SDSDQAD-016G
Brand:SanDisk

SDSDQEC-004G
Brand:SanDisk

MTA4ATF51264HZ-3G2R1
Brand:Micron

DS1971-F3+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MTSD128AKC7MS-1WT
Brand:Micron

MTC4C10163S1SC48BA1
Brand:Micron

AQD-SD4U8GN24-SE
Brand:Advantech
SQR-SD1M-1G333MNJB
Brand:Advantech

AA2.255JGA.003EM
Brand:Apacer

DS9092L+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






