Manufacturer No:150141BS66140
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD WL-SMTD 3.2V 60 deg SMT 3528 Blue 470nm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Product: | Blue LEDs |
| Package / Case: | 3.5 mm x 2.8 mm |
| Orientation: | Top View |
| Illumination Color: | Blue |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 3.2 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 470 nm |
| Luminous Intensity: | 3500 mcd |
| Viewing Angle: | 60 deg |
| Length: | 3.5 mm |
| Height: | 3.25 mm |
| Width: | 2.8 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Lens Dimensions: | 2.4 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Series: | WL-SMTD |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Configuration: | Single |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
GW CSSRM3.PM-N6N9-XX56-1
Brand:ams OSRAM

KW CDLMM1.TK-Y1Y5-5L06L0-24A4
Brand:ams OSRAM

XPPAWT-H0-0000-000BU30E7
Brand:Cree LED

L2C5-30901208H15P0
Brand:Lumileds

L2C6-30803L10A1500
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.PM-MFN5-XX510-1
Brand:ams OSRAM
GW CS8PM1.EM-LRLT-XX57-1
Brand:ams OSRAM

L1HX-57702D0000000
Brand:Lumileds

KY DMLQ32.23-5J7K-35-M3W3
Brand:ams OSRAM

GW CSSRM3.PM-N3N8-A838-1
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






