Manufacturer No:L2C5-30901208H1500
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White LUXEON CoB Core Gen 5 Warm-white CoB 90 CRI 3000K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 4657 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 900 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 34.2 V |
| Length: | 24 mm |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 1.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 15 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Series: | LUXEON CoB Core Range Gen 5 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Lumileds |
| Configuration: | Single |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 100 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
GH CSSRM6.24-V8A2-1-1
Brand:ams OSRAM

GW Q9LR34.EM-M2N1-XX53-1
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CM1R1H1BB23C4S3
Brand:Cree LED

QLS6C-FKW-CY2Y4F093
Brand:Cree LED

KRTBAELPS2.32-1V7A-JW+6B5C-D8+3S4U-7Z
Brand:ams OSRAM

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED

GY CSHPM1.23-KRKT-36
Brand:ams OSRAM

SMLP14ECNWT86
Brand:ROHM Semiconductor

GW CSSRM3.HW-VOAQ-H1H2-1
Brand:ams OSRAM

KY DMLS31.FY-Z6L6-5F-8E8G
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






