Manufacturer No:L2C5-30901205H13P0
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White LUXEON CoB Core PW Gen 5 Warm-white CoB 90 CRI PW 3000K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 3150 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 600 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 34.8 V |
| Length: | 24 mm |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 1.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 13 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Series: | LUXEON CoB Core Range PW Gen 5 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 100 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
L2C6-40803R18A2200
Brand:Lumileds

L2C6-30902L08A1500
Brand:Lumileds

SMLS14ENTT68
Brand:ROHM Semiconductor

CXB3590-0000-00PN0U0A40G
Brand:Cree LED

L1RX-4080000000000
Brand:Lumileds

XHP50D-H0-0000-0D0ZF440G
Brand:Cree LED

L1HX-50802D0000000
Brand:Lumileds

JB2835BWT-G-X001A0000-N0000001
Brand:Cree LED
XPGEWT-01-0000-000000RE2
Brand:Cree LED
LZ1-00UVH0-0000
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






