Manufacturer No:L1HX-50702D0000000
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 5000 K 70-CRI LUXEON HL2X
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1414 (3535 metric) |
| Wavelength/Color Temperature: | 5000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 343 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 700 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.8 V |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 2.265 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 3.15 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Lens Transparency: | Water Clear |
| Series: | LUXEON HL2X |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 800 |
| Subcategory: | LEDs |
HOTXPGEWT-02-0000-00000UG5E
Brand:Cree LED

150141BS66130
Brand:Wurth Elektronik

GW CSSRM3.PM-MFN5-A10310-1
Brand:ams OSRAM

150120YS87000
Brand:Wurth Elektronik

L2C5-30901208H1500
Brand:Lumileds

KRTBAELPS2.32-1V7A-JW+6B5C-D8+3S4U-7Z
Brand:ams OSRAM

XHP50D-H0-0000-0D0ZF230G
Brand:Cree LED

KY DMLS31.FY-Z6L6-5F-8E8G
Brand:ams OSRAM

L2C6-30803L10A1500
Brand:Lumileds
GW CS8PM1.EM-LRLT-XX57-1
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






