Manufacturer No:L170-3070703600000
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 3000 K 70-CRI LUXEON 7070 36 Volt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 7070 |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 1445 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 700 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 36 V |
| Power Rating: | 8.4 W |
| Length: | 7 mm |
| Width: | 7 mm |
| Height: | 0.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Color: | Tinted |
| Lens Dimensions: | 6.5 mm x 6.5 mm |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Series: | LUXEON 7070 36V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lumileds |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
KY DMLQ32.23-5J7K-46-J3T3
Brand:ams OSRAM

150120BS87000
Brand:Wurth Elektronik

GW CSSRM3.EM-N4N7-XX55-1
Brand:ams OSRAM

GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM

L2C6-40803R18A2200
Brand:Lumileds

L1RX-2790000000000
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.PM-N6N8-XX57-1
Brand:ams OSRAM

150141GS66130
Brand:Wurth Elektronik

KT CSLNM1.13-MXMZ-35-0
Brand:ams OSRAM
HLMP-6804
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






