Manufacturer No:PKES150B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials FLUTED 1.77" W/SKIRT SWITCH KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 45 mm |
| Height: | 22 mm |
| Material: | Plastic |
| Design: | Fluted with Skirt |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top Side and Skirt |
| Series: | PKES |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 4-1437624-8 |
| Unit Weight: | 0.119931 oz |
HOT
PKS90B101/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

H-22-6A-B
Brand:Bourns

410131B1/4
Brand:Apem

5116 (GREY)
Brand:Amphenol Piher

5209INI
Brand:Amphenol Piher

PKS1104B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KX0608
Brand:Bulgin

PKG70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

18A41B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKD70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






