Manufacturer No:KNS701BA1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials BLK/NAT AL W/ SKRT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 20 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Arrow on Skirt |
| Series: | KNS |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Body black natural top with skirt |
| Indicator Color: | Black |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 8-1437622-0 8-1437622 |
| Unit Weight: | 0.455422 oz |
HOT
21PA11B10
Brand:Vishay / Spectrol

KN5700B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN1751BS1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

JPEPL5371IN
Brand:Amphenol Piher

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5209INI
Brand:Amphenol Piher

KA700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

XEJPL5012NEI
Brand:Amphenol Piher

PKS1104B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKE60B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






