Manufacturer No:MPKES90B1/4
Manufacturer:Apem
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials Control knob fluted ln indctr-sde&skirt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apem |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 25.4 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Phenolic |
| Design: | Fluted with Skirt |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side and Skirt |
| Series: | MPKES |
| Brand: | Apem |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.646043 oz |
HOT
PKJT50B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKG70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

11K5015-KMNB
Brand:Grayhill

42006-5B1/4
Brand:Apem

XEJPL5214CR
Brand:Amphenol Piher

PKES140B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

H-22-6M
Brand:Bourns

23A21B10
Brand:Vishay / Spectrol

KFS400B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

JPEPL5034RO
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






