Manufacturer No:KFS400B1/8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials BLK AL KNRLD IND DOT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/8 in |
| Outside Diameter: | 10 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black Matte |
| Indicator Style: | Line on Skirt |
| Series: | KFS |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | With skirt |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 8-1437621-6 |
| Unit Weight: | 0.147198 oz |
HOT
XEJPL5214CR
Brand:Amphenol Piher

PKE90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
JPEPL5012NE
Brand:Amphenol Piher

11K5015-JMNB
Brand:Grayhill
MPKG40B18
Brand:Apem

420031A14
Brand:Apem

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKS1132B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

H-516-6M
Brand:Bourns

JPEPL6052INI
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






