Manufacturer No:MPKES60B1/4
Manufacturer:Apem
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials Control knob fluted ln indctr-sde&skirt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apem |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 19 mm |
| Height: | 12 mm |
| Material: | Phenolic |
| Design: | Fluted with Skirt |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Side and Skirt |
| Series: | MPKES |
| Brand: | Apem |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.194054 oz |
HOT
KN900A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

947706-001
Brand:Grayhill

XEJPL5219CR
Brand:Amphenol Piher

PKD60B101/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KPN700B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
420061B18
Brand:Apem

KX0608
Brand:Bulgin

PKES90B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KPN500B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5115CR
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






