Manufacturer No:KN701A1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNOB ALUM KNURL 1/4
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 20 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Silver |
| Indicator Style: | Arrow on Top |
| Series: | KN |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 6-1437622-2 |
HOT
PKJ70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

42006-5B1/4
Brand:Apem
XBOPL5034INI
Brand:Amphenol Piher

MPKES60B18
Brand:Apem

XEJPL5214CR
Brand:Amphenol Piher

KN1251B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKS90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
MPKG40B18
Brand:Apem

XBOPL5155IN
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






