Manufacturer No:PKHPS0013E4000-A2
Manufacturer:Murata
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators f12.6x9.4mm 4.0kHz Piezoelectric Sounders 83dB (typ.)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Buzzers |
| Type: | External Drive Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 78 dB |
| Tone: | Single |
| Frequency: | 4 kHz |
| Voltage Rating: | 15 V |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 12.6 mm |
| Dimensions: | 12.6 mm x 9.4 mm |
| Brand: | Murata Electronics |
| Length: | 12.6 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Width: | 9.4 mm |
| Unit Weight: | 0.030653 oz |
HOTCMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices

IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio

MMICT5837-00-012
Brand:TDK InvenSense

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

ASE05008MS-LWC60
Brand:PUI Audio

CES-361811-18PM-67
Brand:CUI Devices

IM69D128SV01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CBT-09427-SMT-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






