Manufacturer No:MMICT5837-00-012
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Bottom Port PDM Digital Output Multi-Mode Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 37 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 68 dBA |
| Frequency Range: | 27 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 310 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Digital |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.5 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Multi Mode |
HOT
CES-571423-28PMA
Brand:CUI Devices

BK-28507-000
Brand:Knowles

CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152
Brand:CUI Devices

PKHPS0013E4000-A2
Brand:Murata Electronics
CMM-3526AT-38165-TR
Brand:CUI Devices

GQ-30783-000
Brand:Knowles

CMM-2718AB-38162W-TR
Brand:CUI Devices

CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

IM73D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






