Manufacturer No:CMM-2718AT-3817NC-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Microphone2.75mmx1.85mmx1mmMEMsomnidirectionalSMTanalogtop2.6VT&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dBA |
| Frequency Range: | 20 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 175 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Port Type: | Top |
| Length: | 2.75 mm |
| Width: | 1.85 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 3.5 mm x 2.65 mm x 0.98 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 1100 |
| Subcategory: | Microphones |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
CDS-4020-16
Brand:CUI Devices

CMS0361KLX
Brand:CUI Devices

ICS-40720
Brand:TDK InvenSense

IM70D122V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMM-3424DT-26165-TR
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio

AS05404PS
Brand:PUI Audio
SPH0645LM4H-B
Brand:Knowles

ICS-40638
Brand:TDK InvenSense

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






