Manufacturer No:CPI-1514-12-95T
Manufacturer:CUI Devices
Type:Audio Indicators & Alerts
Description:Piezo Buzzers & Audio Indicators 15.4 mm 12 Vdc 95 dB Through Hole Piezo Audio Indicator Buzzer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Piezo Buzzers & Audio Indicators |
| RoHS: | Details |
| Product: | Indicators |
| Type: | Piezoelectric |
| Sound Pressure Level: | 95 dB |
| Tone: | Continuous |
| Frequency: | 4 kHz |
| Voltage Rating: | 12 VDC |
| Current Rating: | 30 mA |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Style: | Through Hole |
| IP Rating: | IP67 |
| Diameter: | 15.4 mm |
| Dimensions: | 15.4 mm x 13.8 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Length: | 13.8 mm |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Audio Indicators & Alerts |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CPI-1762-90-SMT-TR
Brand:CUI Devices

FC-23265-000
Brand:Knowles

CDS-3646-16-SP
Brand:CUI Devices

CMS-171233-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CPS-4318-105L085
Brand:CUI Devices

CES-434313-28PM-67
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio
CMM-4030DT-26164-TR
Brand:CUI Devices

CPS-5952-100PM
Brand:CUI Devices

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






