Manufacturer No:CMS-171233-18SP-X8
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 17 x 12 mm 3.3 mm deep peek Nd-Fe-B 1 W 8 ohm 1000 Hz solder pad IPX8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Speaker |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 1 W |
| Shape: | Rectangular |
| Termination Style: | Solder |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 17 mm |
| Width: | 12 mm |
| Cone Material: | Polyetheretherketone (PEEK) |
| IP Rating: | IPX8 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 17 mm x 12 mm x 3.3 mm |
| Frequency Response: | 10 kHz |
| Height: | 3.3 mm |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 1 kHz |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies

ED-29689-000
Brand:Knowles

ASE05008MS-LWC60
Brand:PUI Audio

CMS-181345-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CBT-09427-SMT-TR
Brand:CUI Devices

BK-28507-000
Brand:Knowles
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices
CMM-3526AT-38165-TR
Brand:CUI Devices

CMR-4015-44-SP
Brand:CUI Devices

SMT-0840-T
Brand:PUI Audio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






